Mecz Lyon - Stade Brestois 29, wynik końcowy 4-3

W emocjonującym starciu rozegranym w Groupama Stadium drużyna Olympique Lyon podejmowała Stade Brestois 29 w ramach 29. kolejki Ligue 1. Mecz, który odbył się dokładnie tydzień temu, 14 kwietnia o godzinie 18:45, dostarczył kibicom wiele wrażeń. Ostatecznie to gospodarze zdołali wygrać 4-3, wyrównując wynik w drugiej połowie po zaciętej rywalizacji.

Mecz piłki nożnej: Lyon vs Stade Brestois 29

W dniu 14 kwietnia 2024 roku na Groupama Stadium odbył się trzymający w napięciu mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Lyon i Stade Brestois 29 w ramach ligi Ligue 1.

Gospodarze rozpoczęli z determinacją, co zaowocowało bramką C. Tolisso w 18 minucie, asystowaną przez J. O'Brien, dającej Lyon prowadzenie 1-0 do przerwy.

Drugą połowę zainaugurował S. Mounié, zdobywając bramkę dla Stade Brestois 29 w 59 minucie, wyrównując rezultat na 1-1. R. Del Castillo był niezwykle skuteczny, wpisując się na listę strzelców dwukrotnie - najpierw w 64 minucie, a następnie w 67 minucie, ustalając wynik na 1-3 dla gości.

Jednak Lyon nie zamierzał się poddać. A. Lacazette zmniejszył dystans w 70 minucie, a N. Tagliafico wprowadził emocje na stadionie, wyrównując wynik na 3-3 po golu w 79 minucie, z asystą R. Cherki.

Atmosfera na stadionie była gorąca, a emocje sięgały zenitu, gdy w samej końcówce meczu, w doliczonym czasie gry, A. Maitland-Niles strzelił bramkę na wagę zwycięstwa dla Lyon, ustalając wynik końcowy na 4-3.

W trakcie meczu sędzia Mathieu Vernice musiał sięgnąć po kartki, pokazując żółte kartki piłkarzom obu drużyn, a także decydując się na czerwone kartki dla Nicolása Tagliafico z Lyon oraz Pierre'a Lees Melou z Stade Brestois 29, co miało istotny wpływ na przebieg spotkania.

Po zaciętym starciu, obie drużyny opuściły boisko, ale z pewnością to zwycięstwo na koncie Lyon sprawiło, że kibice na długo będą wspominać tę emocjonującą konfrontację.